Реферат на тему : Федеріко Гарсіа Лорка - Реферати із світової літератури - Каталог файлів - Записник сучасного учня-твори, реферати, ЗНО,шпаргалки.


Головна » Файли » Реферати із світової літератури


Якщо у вас виникли проблеми при завантаженні файлів, перегляньте дане відео!


Реферат на тему : Федеріко Гарсіа Лорка
23.11.2011, 20:19

Федеріко Гарсіа Лорка - знаменитий іспанський поет і музикант народився 5 червня 1898 року в невеликому селищі Фуенте-Вакерос, під Гранадою. У сім'ї постійно звучала музика - мати дена Вісенте Лорка Ромеро, вчителька початкової школи, непогано володіла фортепіано. Назавжди залишилися в пам'яті Гарсіа Лорки андалуські наспіви, які співав батько, акомпануючи собі на гітарі.

У Гранаді юний Федеріко навчався композиції і фортепіано у композитора Антоніо Сєгури. За словами Лорки, Антоніо Сегура допоміг йому зробити перші кроки у вивченні музичного фольклору Андалузії.

Музика завжди була невід'ємною частиною життя Гранади. Якщо хтось на вулиці, площі або в скромному шинку торкався струн гітари і починав співати, то не минало й кількох хвилин, як збиралися слухачі. Слухачі не пасивні, слухачі - учасники. З перших же звуків гітарної імпровізації, майстерністю якої гранадци славилися по всій Іспанії, виконавців і слухачів об'єднувала воєдино любов до музики, танцю, пісні. У Гранаді Лорка знайомиться з відомим іспанським композитором Мануелем де Фалья, який приїхав сюди в 1914 році. Їх об'єднує любов до народної музики Андалусії.

У 1919 році Гарсіа Лорка вступив до Студентську резиденцію - навчальний заклад у Мадриді, створене за типом вільних університетів. Це був один з культурних центрів столиці. Тут з молоддю зустрічалися видатні письменники, філософи, поети: Мігель де Унамуно, Хуан Рамон Хіменес, Рамон Менендас Пидаль та багато інших.

У перші ж роки переїзду в Мадрид у Федеріко з'являється багато друзів. Це СаФедеріко Гарсіа Лорка львадор Далі, Рафаель Альберті, Адольфо Саласар, відома іспанська співачка і танцівниця Енкарнасьон Лопес (Архентініта). Серед друзів поета - найбільші гітаристи Андрес Сеговія і Рехіно Сайнс де ла Маса, якому Лорка присвятив вірш "Загадка гітари".

Лорка стає постійним слухачем концертів Національного музичного товариства, пропагувати творчість вітчизняних композиторів - Альбеніса, Гранадос, Хоакіна Турині та багатьох інших. Величезне враження справило на Гарсіа Лорку виконавське мистецтво піаністів Рікардо Вівьеса, Клаудіо Аррау, гітаристів Андреса Сеговія і Рехіно Сайнса де ла Маса. Під враженням відбувся в травні 1920 року в Гранаді концерту Рехіно Сайнса де ла Маса, Лорка пише рецензію в "Gaceta del Sur", в якій поет високо оцінив майстерність гітариста. Ця стаття - одне зі свідчень глибоких пізнань Лорки музичного мистецтва Іспанії, і, зокрема, мистецтва віуелістов XVI століття. У XVI столітті віуелу була одним з найбільш поширених інструментів, під акомпанемент якого виконувалися пісні. Найбільш значними виконавцями п'єс для віуели були Луіс Мілан, Мударра та інші, імена яких згадує Гарсіа Лорка.

"Двадцятого, - писав Гарсіа Лорка, - у четвер перед Гранадський публікою виступив один з найцікавіших представників артистичної молоді Іспанії, цікавий як своїм життям, так і своїм мистецтвом. Подібно Льобета і Сеговії, він теж мандрівний лицар, який з гітарою за спиною бродить з краю в край, вбираючи в себе пейзажі тих місць, де звучить старовинна музика. Це Сайнс де ла Маса, людина, сповнена насамперед хвилювання і меланхолії ... Ідеал Сайнса де ла Маса - бродити, бачити нове, змінювати горизонти. Це ж прагнення шукати щось нове в житті, насолоджуватися новими і невідомими квітами на своєму шляху змусило Сайнса де ла Маса витягти іспанських віуелістов зі старих скринь, покритих павутиною. Мистецтво Сайнса де ла Маса робить чудеса. Цей великий гітарист зумів стати поруч з тими, хто терпляче відкривав і поширював старовинну іспанську музику. У цьому його подвійна заслуга - художника і патріота. В основі творів іспанських віуелістов завжди лежить народна мелодія. Не ускладнюючи її, вони досягли звучання повного чарівності й простоти ... Ці дивовижні музиканти XVI століття - свідки створення фуги і канону, - відкрили шлях, який потім повинні були перетнути Бах і Моцарт, повернулися до нового життя ... Смуток і радість Дієго де Нарваес-і-Мударра і прихована печаль такого тонкого артиста, як Луїс Мілан (Мірафлор), були почуті знову в XX столітті в Іспанії завдяки видатному музикантові, з ніжністю розшукують у бібліотеках пожовклі сторінки і удостоївшись особливої ​​честі бідну обмовлений гітару ".

Гітара надихнула Лорку на створення ряду віршів, її образ присутній у багатьох його творах. Почуття до "королеві" інструментів, як іспанці називають гітару, Лорка висловив наступними словами:

Коли помру,

Поховайте мене з гітарою ...

("Пам'ятай" Переклад Інни Тинянова)

Без гітари немає мистецтва канте хондо. Гітарист не тільки акомпанує співаку, він його надихає і своєю імпровізацією владно захоплює увагу слухачів.

Федеріко був талановитим гітаристом, учасником багатьох музичних вечорів. Друзі поета згадують про один з них, що відбувся в 1918 році на подвір'ї таверни, належала батькові гітариста Анхеля Барріоса. Були тут учасниці гастролював у Гранаді російського балету Сергія Дягілєва влаштували імпровізоване подання. Їх танці, особливо танці знаменитої Тамари Карсавін, супроводжувалися грою двох гітаристів - Гарсіа Лорки і Анхеля Барріоса (не Мангоре).

У 1922 році в Гранаді відбувся фестиваль пісень "канте хондо". Мета фестивалю - за задумом його організаторів - Мануеля де Фальї і Федеріко Гарсіа Лорки - складалася в збиранні справжніх наспівів канте хондо, у виявленні талановитих виконавців, у відродженні інтересу в до цього давнього мистецтва.

7 червня 1922 Федеріко разом з Андресом Сеговией виступає в концерті, присвяченому майбутньому фестивалю. Участь Лорки у підготовці до фестивалю багато в чому сприяло його успішному проведенню. Надалі Лорка продовжує приділяти велику увагу збереженню фольклору. Шукати, записувати й обробляти народні наспіви було для Лорки потребою. За закоханість у фольклор друзі напівжартома називали його "фольклористом". Федеріко вивчає статті Феліпе Педреля про фольклор, його збірки народних пісень і, особливо, його "Cancionero musical popular espanol" - чотиритомне зібрання народних пісень різних областей Іспанії.

Запис і гармонізація народних пісень виявляють у Гарсіа Лорка тонкого знавця музичного фольклору Іспанії. Збираючи, записуючи і виконуючи народні пісні, він об'єднував у своїй особі поета, композитора, співака. Його благородна діяльність була продовженням славних традицій іспанських народних музикантів, які дбайливо зберігали для наступних поколінь улюблені народом пісні та танці. У цьому - одна з заслуг Федеріко Гарсіа Лорки перед національною культурою Іспанії. "Я пишу вірші, - казав Лорка, для того, щоб люди любили мене". Людям віддавав він свої пісні. У Лорки була потреба розділити з друзями захоплення записаної мелодією або старовинним наспівом з cancionero. Для нього це було необхідно, і, сам собі акомпануючи, Лорка співав, нагадуючи мандрівних по дорогах Іспанії народних співців - хуглара. По суті, Лорка і був хуглара.

Музична обдарованість Гарсіа Лорки захоплювала не тільки його співвітчизників. Захоплені відгуки іноземних діячів культури про нього численні. Франція, США, Куба, Аргентина, Уругвай - далеко не повна географія його популярності.

У цьому аспекті особливий інтерес представляють висловлювання Лорки про російських композиторів, про використання ними пісень канте хондо.

"У 1847 році, - говорить Гарсіа Лорка в лекції, - Михайло Іванович Глінка приїхав в Гранаду ... Він подружився зі знаменитим гітаристом того часу Франсиско Родрігесом Мурсіано і годинами слухав його імпровізації ... Після повернення до себе додому він розповідав про особливості наших пісень, які вивчив і використав у своїх творах. Композитор знайшов справжній джерело творчості. До цього джерела зверталися й інші російські композитори. Доказ тому - "Спогад про літньої ночі в Мадриді" Глінки, фрагменти "Шахерізади" і "Іспанське капричіо" Римського-Корсакова , який всім вам знайомий. Отже, ви бачите, як своєрідність канте хондо вплинуло на Москву з Гранади, як печаль de la Vela (назва старовинної вежі в Гранаді) підхопили далекі дзвони Кремля. В Іспанії канте хондо не випадково вплинуло на всіх музикантів, яких я називаю великої Іспанської струною, від Альбеніса до Фальі через Гранадоса. Ще Педрель використовував народні пісні в опері "Селестина", на наш сором так і не поставленого в Іспанії, і вказав цей шлях. Але геніальним рішенням було рішення Ісаака Альбеніса, який ввів в свої твори ліричну основу андалусской пісні ".

Вклад в світову і зокрема іспанську культуру, який вніс Федеріко Гарсіа Лорка, величезний. На жаль, поетові не судилося прожити довге життя. На самому початку громадянської війни в Іспанії, 19 серпня 1936 року, життя поета трагічно обірвалося.

Категорія: Реферати із світової літератури | Додав: uthitel
Переглядів: 1490 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]